poniedziałek, 22 sierpnia 2011

"Dziwna i piękna opowieść o Percy Parker" Leanna Renee Hieber


Sześciu strażników i ona-skromna nastolatka o jakże znaczącym imieniu Persefona. Ze względu na białą cerę nigdy nie grzeszyła urodą, a wręcz odpychała od siebie rówieśników. A jednak tej niepozornej dziewczynce udało się ocalić świat i sprawić, że serce jej profesora zaczęło bić jak szalone…

Podczas jednej z wizyt w bibliotece miejskiej, mój wzrok natrafił na książkę pod tytułem: „Dziwna i piękna opowieść o Percy Parker”. Wcześniej nie wiele słyszałam o tej powieści, jednak niesamowicie intrygująca okładka i umiejscowienie akcji książki w wiktoriańskim Londynie sprawiły, że do domu wróciłam właśnie z nią. Muszę przyznać, że był to całkiem udany wybór.

Percy Parker, główna bohaterka książki to bardzo fajna, nie dająca się nie polubić dziewczyna. Skromna, inteligentna, a do tego potrafi przyciągnąć do siebie serce takiego przystojniaka. Ach ten Alexi… Bardzo spodobał mi się wątek romantyczny. Wspaniale opisane uczucia bohaterów, świetny pomysł, aby zażyłość nastąpiła pomiędzy uczennicą i jej nauczycielem.

W powieść wpleciono także wątek mitologiczny. Jest to dodatkowy plus dla tych, którzy lubią takie klimaty. Jednak ci, którzy mitologii nie czytują (ze mną na czele), nie muszą się zupełnie tym przejmować. Na pewno i im powieść przypadnie do gustu.

Książka od razu mi się spodobała. Już dawno żadna powieść tak mnie nie wciągnęła. Wręcz na jak najpóźniej odkładałam czytanie, żeby dłużej żyć historią Percy Parker. Język, chociaż lekki, zupełnie inny niż w reszcie książek. Idealnie nadawał charakter wiktoriańskiego Londynu. Fabuła dość przewidywalna, jednak zupełnie mi to nie przeszkadzało, a historia bardzo mnie zaciekawiła. Na pewno sięgnę po drugą część. Serdecznie polecam.

Moja ocena: 9,5/10

6 komentarzy:

 1. Hmm.. Z jednej strony kusi mnie ta książka, a z drugiej nie jestem pewna. Jak wpadnie w moje ręce, to dam jej szansę, ale chyba sama szukać jej nie będę. Chyba, że w przyszłości jak nieco zmniejszy mi się kolejka;)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. z wielką chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mitologia to akurat jedyna część historii, jaka kiedykolwiek mnie ciekawiła, dlatego po tą książkę sięgnę z przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Następna pozytywna recenzja.. :) Z chęcią przeczytam ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka zapowiada się ciekawie;) Jeżeli tylko ją gdzieś spotkam na pewno przeczytam;))

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejna pozytywna opinia :) Muszę przeczytać tę powieść.

  OdpowiedzUsuń